11 listopada – obchody Narodowego Święta Niepodległości

W dniach 11-14 listopada w Szkole Polskiej im. Bohaterów Narwiku przy Ambasadzie RP w Oslo jak co roku odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku przygotowaliśmy dla uczniów i zaproszonych gości wyjątkowy program, który zamiast tradycyjnych recytacji i pieśni, przybrał formę nowatorską i pełną zaangażowania ze strony nauczycieli i uczniów. Tegoroczne hasło uroczystości brzmiało: „Szkoła Polska im. Bohaterów Narwiku przy Ambasadzie RP w Oslo łączy pokolenia”.

Nasza szkoła wzięła też udział w akcji Szkoła do hymnu.

W tej wyjątkowej okazji swoją obecnością zaszczycili nas specjalni goście z Ambasady i Konsulatu RP, Działacze Polonijni, Prezesi Polonijnych Stowarzyszeń, a także byli Dyrektorzy i Nauczyciele naszej szkoły, którzy przez lata współtworzyli jej historię. Uroczystość rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

Po serdecznym powitaniu i krótkim wprowadzeniu historycznym autorstwa Pani Katarzyny Słabowskiej-Wachowiak, głos zabrali nasi szanowni goście.

Krakowiaka zatańczyli uczniowie klasy 1, wraz z wychowawca Panią Anną Jastrzębską.

Po części oficjalnej, w duchu integracji i współpracy, zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy w Escape Room. Uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w rozwiązywaniu zagadek historycznych, by zdobyć symboliczny klucz do domu – wyraz wspólnoty i wzajemnego wsparcia.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy za udział w uroczystościach, i słodki poczęstunek w postaci biało-czerwonych galaretek.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i zaproszonym gościom za wzięcie udziału w uroczystościach. Pani Katarzynie i Pani Annie dziękujemy za przygotowanie pięknej dekoracji.